Задаток за квартиру

задаток_за_квартиру_zadatok_za_kvartiru

Задаток за квартиру — Ukrjurist.com.ua из опыта юридической практики знает, что многие покупатели недвижимости путают такие понятия как «задаток» и «аванс», воспринимают их как синонимы, обозначающие одно и то же понятие. Однако эти два понятия юридически различаются. Их особенности надо знать, поскольку различны правовые последствия их применения при осуществлении договора купли-продажи.
В сегодняшней статье мы поговорим о задатке при купле-продаже квартиры, его сути и юридической значимости.

Что такое «задаток» за квартиру?

Согласно Гражданского кодекса Украины задатком является денежная сумма или движимое имущество, которое покупатель квартиры Читать далее

Визнання договорів недійсними

визнання_договорів_недійсними_vyznannja_dogovoriv_nedijsnymi

Питання про визнання договорів недійсними досить складне і має багато нюансів, на які необхідно звернути увагу. Ukrjurist.com.ua сьогодні пропонує вам оглядову статтю на дану тему, у якій розповідає про основні моменти визнання договорів недійсними.

При вирішенні питання щодо недійсності догворів необхідно звернути, перш за все, увагу на те, що згідно із ст. ст. 4, 10 та 203 Цивільного кодексу України зміст договору не може суперечити Цивільному кодексу України, законам України, міжнародним договорам, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також моральним засадам суспільства.
Зміст договору також не повинен суперечити положенням інших нормативно-правових актів, які були прийняті відповідно до Конституції України.
Що стосується дії закону у часі, то відповідність чи невідповідність договору вимогам законодавства оцінюється відповідно до норм законодавства, діючого на момент укладення договору.

Нікчемні та оспорювані договори

Недійсні договори розмежовуються у відповідності зі статтею 215 Цивільного кодексу України на нікчемні догвори та оспорювані договори. Читать далее

Позовна давність про визнання договору недійсним

Ukrjurist.com.ua надає зразок заперечення на позовну заяву про визнання договору купівлі-продажу недійсним у зв’язку з особливостями перебігу строку позовної давності про визнання договору недійсним.

До Васильківського міськрайонного суду
Миколаївської області

Позивач: Іванова Інна Іванівна,
мешкає: вул. Радянська, буд. 7
с. Весняне Васильківського району
Миколаївської області, 73580
тел. 000 000 00 00

Відповідач 1: Петров Петро Петрович,
мешкає: вул. Радянська, буд. 9
с. Весняне Васильківського району
Миколаївської області, 73580
тел. 000 000 00 00

Відповідач 2: Васильківська сільська рада,
вул. Леніна, 5
с. Весняне Васильківського району
Миколаївської області, 73580
тел. 000 000 00 00

Відповідач 3: Сидоров Сидір Сидорович,
мешкає: вул. Набережна, буд. 35, кв. 18
м. Миколаїв, 57700
Засоби зв’язку невідомі

Третя особа: Приватний нотаріус Васильківського району
Миколаївської області
Василів Василь Васильович
вул. Богми, 3а
м. Миколаїв, 57700
тел. 000 000 00 00

ЗАПЕРЕЧЕННЯ
На заяву про уточнення позовних вимог по справі за позовом про визнання недійсними Державних актів на право приватної власності на землю, скасування державної реєстрації права власності на землю та визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок в частині

Позивач Іванова І. І. 15.09.2015р., уточнюючи позовні вимоги по справі, додатково заявила позовну вимогу про визнання договорів купівлі-продажу земельної ділянки 0,2500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку №9 вул. Радянська, с. Весняне Васильківського району Миколаївської області господарських будівель та споруд від 25 червня 2011 року та земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства площею 0,2500 га, Читать далее

Стягнення боргу за кредитним договором

stjagnennja_borgu_za_kredytnym_dogovorom

У судовій практиці непоодинокі випадки, коли банк намагається стягнути суму боргу за кредитним договором, включивши до розрахунку заборгованості суму, яка вже була стягнута судовим рішенням. Ukrjurist.com.ua надає зразок заперечення на апеляційну скаргу банківської установи у подібній ситуації.

До Апеляційного суду Запорізької області

Позивач: Публічне акціонерне товариство
Комерційний банк «БАНК»
вул. Металургів, буд. 75
м. Запоріжжя, 67000
тел. 000 000 00 00

Відповідач: Іванов Іван Іванович,
19.06.1975 року народження,
вул. Енгельса, буд. 21 кв. 54
м. Запоріжжя, 67000
Засоби зв’язку відсутні

Справа №191/3328/14-ц
Провадження №2/191/180/15

ЗАПЕРЕЧЕННЯ
На апеляційну скаргу на рішення Шевченківського міськрайонного суду Запорізької області від 11.12.2015р.

Позивач звернувся до суду з позовною заявою 25.09.2015р., обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що 16 січня 2008 року Іванов І. І. отримав кредит у розмірі 5000,00 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом в розмірі 24,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.

Читать далее