Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей

dodatkova_vidpustka_pratsivnikam_yaki-_mayut-_ditej_dodatkova_vidpustka_pracivnykam_yaki_majut_ditej

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей — Ukrjurist.com.ua розповідає про підстави і порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Відпустка працівникам, які мають дітей, належить до соціальних відпусток. Вона не є щорічною відпусткою у розумінні Закону про відпустки, хоча й надається щороку.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі, й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щороку додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Читать далее

Льготы для многодетных семей в Украине

lgoty_dlya_mnogodetnyh_semej_v_ukraine_lgoty_dlya_mnogodetnyx_semej_v_ukraine

Ukrjurist.com.ua о льготах для многодетных семей, предусмотренных украинским законодательством.
Прежде, напомним о том, какая семья в соответствии с нормами украинского законодательства, является многодетной.

Согласно ст. 1 Закона Украины «Про охрану детства», многодетная семья — семья, в которой супруги (мужчина и женщина) находятся в зарегистрированном браке, вместе проживают и воспитывают трех и более детей, в том числе каждого из супругов, или один отец (одна мать), который (которая) проживает вместе с тремя и более детьми и самостоятельно их воспитывает. В состав многодетной семьи включаются также дети, которые учатся на дневной форме обучения в общеобразовательных, профессионально-технических и высших учебных заведениях, — до окончания учебных заведений, но не дольше чем до достижения ими 23 лет.
Теперь подробнее о перечне предусмотренных льгот для ля многодетных семей. Читать далее

Когда договор поручительства прекращает свое действие?

kogda_dogovor_poruchitelstva_prekrashhaet_svoe_dejstvie_kogda_dogovor_poruchitelstva_prekrashhaet_svoe_dejstvieКогда договор поручительства прекращает свое действие?Ukrjurist.com.ua консультирует сегодня по вопросу прекращения срока действия договора поручительства.
В условиях настоящего времени задолженность, возникшая по кредитному договору, явление достаточно частое. Наиболее часто встречающиеся кредитные споры — это судебные дела по взысканию суммы задолженности с должника. В ситуации, когда человек является поручителем по кредитному договору, банк заявляет исковые требования о солидарном взыскании задолженности — с основного должника и с поручителя. Читать далее

Увольнение по собственному желанию

uvolnenie_po_sobstvennomu_zhelaniyu_uvolnenie_po_sobstvennomu_zhelaniju

Ukrjurist.com.ua об увольнении по собственному желанию — сегодня отвечаем на вопросы, как правильно написать заявление об увольнении, что необходимо указать в данном заявлении, обязан ли работник «отрабатывать» две недели перед увольнением… Об этом и некоторых других вопросах, связанных с увольнением, сегодняшняя статья.

Причины увольнения

Работник, с которым заключен трудовой договор на неопределенный срок, может уволиться по собственному желанию как по уважительной причине, так и вовсе без указания какой-либо причины. Читать далее

Як правильно оформити спадщину в Україні

yak_pravilno_oformiti_spadshhinu_v_ukrayini_yak_pravilno_oformyty_spadshhynu_v_ukrainiUkrjurist.com.ua розповідає про прийняття спадщини в Україні, як правильно оформити спадщину (за твердженням експертів, це одна з найскладніших юридичних процедур в нашій країні). Щоб правильно оформити спадщину, необхідно дотримуватися певного алгоритму, який складається з чотирьох послідовних етапів.

Перший етап. Протягом встановленого законодавцем строку, а саме — шести місяців з дня смерті громадянина, усі потенційні спадкоємці (родичі померлого або ті, хто вважає себе спадкоємцем з будь-яких інших підстав) повинні заявити про своє право на отримання спадкового майна.
Заявити про свої наміри отримати спадок необхідно шляхом подання заяви про прийняття спадщини. Для здійснення цієї дії слід звернутися до нотаріуса за останнім місцем проживання померлого і написати заяву про прийняття спадщини (або про відмову від прийняття спадщини, якщо спадкоємець прийняв таке рішення). Читать далее

Визнання договору дарування удаваним та визначення його договором купівлі-продажу

viznannya_dogovoru_daruvannya_udavanim_vyznanja_dogovoru_daruvanja_udavanym

Визнання договору дарування удаваним — сьогодні Ukrjurist.com.ua, відкриваючи на сайті рубрику  «Судові рішення», знайомить з правовою позицією Верховного Суду України з цього питання (ВСУ від 7 вересня 2016р. у справі №6-1026цс16).

Дана справа досить актуальна: подібні випадки у реальності трапляються нерідко. Подружжя, перебуваючи у офіційному шлюбі, мабуть, для того, щоб заощадити на витратах по оформленню нерухомості, дійшли згоди з продавцем квартири, яку вони хотіли придбати у власність. У результаті такої домовленності подружжя замість того, щоб укласти договір купівлі-продажу квартири, уклало договір дарування. За укладеним договором обдарованою стороною явився  чоловік (по судовій справі — відповідач). Згідно норм сімейного законодавства, квартира не набула статусу спільної сумісної власності подружжя.
При розлученні дружина (по судовій справі — позивач) звернулася до суду з позовною заявою про визнання договору дарування удаваним і таким, що укладений з метою приховати інший договір, а саме: договір купівлі-продажу квартири. Читать далее