Незвернення спадкоємця за оформленням спадкових прав на земельну частку (пай) після смерті спадкодавця

В реаліях сьогодення актуальним є питання про наслідки незвернення спадкоємця за оформленням спадкових прав на земельну частку (пай) після смерті спадкодавця. Такий висновок було зроблено редакцією сайту Ukrjurist.com.ua після аналізу коментарів до статті «Земельный пай в Украине».
Тому сьогодні ми познайомимо відвідувачів нашого сайту з правовою позицією Верховного Суду України з приводу можливості визнання спадщини відумерлою і передання її відповідній територіальній громаді у разі, якщо спадкоємець не звернувся за оформленням спадкових прав на земельну частку (пай) після смерті спадкодавця. Дана правова позиція була викладена Верховним Судом України при винесенні рішення по справі №2-о55/2008 від 04.07.2018р.
Фабула судової справи виглядає наступним чином: в інтересах територіальної громади сільської ради до суду звернувся прокурор району з позовом про визнання спадщини відумерлою та передання земельної ділянки (паю) у власність відповідної сільської ради.
Позовні вимоги були мотивовані тим, що після смерті спадкодавця його спадкоємці не звертались за оформленням спадкових прав на належну спадкодавцю земельну частку (пай). Читать далее