Додатковий строк для прийняття спадщини — позовна заява, зразок

До Вільнянського міськрайонного суду
Запорізької області

Позивач: Іванов Іван Іванович,
15.11.1956 року народж.,
зареєстрований за адресою:
м/р Центральний, буд. 7 кв. 32
м. Ясинувата Донецької області,
86000
проживає за адресою:
Вул. Воїнів Інтернаціоналістів, буд. 1а кв. 97
м. Вільнянськ Запорізької області
63500
т. 000 001 00 00

Відповідач : Територіальна громада м. Вільнянськ
в особі Вільнянської міської ради,
вул. Каштанова, 43,
м. Вільнянськ Запорізької області,
63500 т. (06663) 0-00-00

судовий збір: 768,40 грн.

Позовна заява
про визначення додаткового строку
для подання заяви про прийняття спадщини

10 лютого 2018 року померла моя мати Іванова Євдокія Іллівна, про що Вільнянським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області було видано свідоцтво про смерть серії І-КИ №841321 від 11 жовтня 2018 року.
На момент смерті Іванова Є. І. фактично проживала та була зареєстрована за адресою: м. Ясинувата Донецької області, вул. Тичини, буд. 51.
Спадкоємцем першої черги після смерті Іванової Є. І. є я, її син, що підтверджується свідоцтвом про народження. Інших спадкоємців першої черги після смерті Іванової Євдокії Іллівни немає. Заповіту Іванова Є. І. не залишила.
Я звернувся до Другої Вільнянської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але мені було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії з тих підстав, що заяву про прийняття спадщини після померлої Іванової Євдокії Іллівни я у встановлений шестимісячний строк не надавав, документи, що підтверджують фактичне прийняття спадщини, також не надавав.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Для отримання спадщини я не зміг у встановлений строк звернутись із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки моя мати Іванова Євдокія Іллівна померла 10 лютого 2018 року за місцем реєстрації: м. Ясинувата Донецької області, вул. Тичини, буд. 51. Про це було видано Свідоцтво про смерть серії ДНР №110131 від 11.02.2018 р.
Однак зареєструвати її смерть у встановленому законом порядку я не міг, оскільки свідоцтво про смерть серії ДНР №110131 від 11.02.2018 р., видане Ясинуватським відділом запису актів цивільного стану Державної Реєстраційної палати Міністерства юстиції Донецької Народної Республіки, не відповідає вимогам чинного законодавства України.
Я був вимушений звернутися до суду з заявою про встановлення факту смерті особи. Даний факт підтверджується рішенням Вільнянського міськрайонного суду Запорізької області від 23 вересня 2018 року, яким встановлено факт смерті Іванової Євдокії Іллівни, уродженки с. Щасливцеве Болградського району Одеської області та визнана дата її смерті 10 лютого 2018 року, місце смерті Україна, м. Ясинувата, Донецької області.
За змістом ч. 3 ст. 1272 ЦК України поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Ураховуючи викладене, правила цієї статті можуть бути застосовані, якщо: у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; ці обставини визнані судом поважними.
У п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30 травня 2008 року, судам роз’яснено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Вважаю причини пропуску мною строку у розумінні ст.1272 ЦК України поважними, тому що моя мати мешкала на території, яка тимчасово непідконтрольна органам державної влади України, факт її смерті необхідно було встановити судовим рішенням для отримання свідоцтва про смерть, після чого я звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року №296/5, факт смерті спадкодавця підтверджується свідоцтвом державного органу реєстрації актів цивільного стану про смерть, яке я міг отримати лише після встановлення зазначеного факту на території яка тимчасова непідконтрольна Україні на підставі судового рішення, а тривалість отримання відповідних документів стало причиною несвоєчасного звернення до нотаріусу у передбачений законом строк.
Викладені обставини підтверджуються наступними доказами:
1) копією паспорту позивача. Оригінали вказаних документів знаходяться у позивача;
2) копією свідоцтва про народження позивача. Оригінали вказаних документів знаходяться у позивача;
3) копією свідоцтва про смерть Іванової Є. І. Оригінали вказаних документів знаходяться у позивача;
4) копією Рішення суду. Оригінал Рішення знаходиться в суді;
5) копією довідки ВПО. Оригінали вказаних документів знаходяться у позивача;
6) постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії. Оригінал постанови додається до позовної заяви.
Позивачем іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав не подавалося. Крім сплати судового збору, інших витрат по даній справі не передбачається.
На підставі викладеного й у відповідності із ст. ст. 16, ч. 1 ст. 1261, ч. 1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, з урахуванням п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30 травня 2008 року, керуючись ст.ст. 4, 175-177 ЦПК України, —

прошу:

1. Визначити Іванову Івану Івановичу, 15 листопада 1956 року народження, громадянину України, додатковий строк тривалістю 1(один) місяць з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті Іванової Євдокії Іллівни, 15 вересня 1940 року народження, померлої 10 лютого 2018 року.

Додатки:
1. Копія паспорту позивача
2. Копія Свідоцтва про народження позивача
3. Копія паспорту Іванової Є. І.
4. Копія Свідоцтва про смерть (2 шт.)
5. Копія Рішення суду
6. Копія довідки ВПО (2 шт.)
7. Постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії
8. Докази сплати судового збору
9. Копія позовної заяви з додатками для відповідача

«___»_________________2019р.          _________________ І. І. Іванов

Додатковий строк для прийняття спадщини — позовна заява, зразок: 2 комментария

  1. З цього виникає логічне питання: Чи є юридична необізнаність правовою підставою для поновлення строку для прийняття спадщини? .

  2. Ні, юридична необізнаність не є поважною причиною для поновлення строку для прийняття спадщини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>