Позов про усунення від права на спадкування

До Павлоградського міськрайонного суду
Дніпропетровської області

Позивач: Іванова Ірина Іванівна,
06.11.1965 року народження, проживає за адресою:
вул. Наукова, буд. 97, м. Павлоград
Дніпропетровської обл., 03132
т. 000 000 00 00

Відповідач: Петрова Поліна Петрівна,
14.05.1972 року народження,
проживає за адресою:
вул. Куйбишева, буд. 97, м. Павлоград
Дніпропетровської обл., 03132
т. 000 000 00 00

Позовна заява
про усунення від права на спадкування

14 квітня 2015 року помер мій брат – Петров Іван Іванович, який заповіту не залишив.
Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири, розташованої за адресою: вул. Весняна, буд. 34 кв. 17 у м. Павлограді Дніпропетровської області.
Спадкоємцем першої черги після смерті брата є його дружина – Петрова Поліна Петрівна, спадкоємцем другої черги являюсь я, Іванова Ірина Іванівна, рідна сестра померлого.
Я проживала зі своїм братом на протязі останніх двох років до його смерті за адресою: вул. Весняна, буд. 34 кв. 17 у м. Павлограді Дніпропетровської області. Увесь цей час я доглядала за братом, купувала йому продукти харчування, ліки, сплачувала за лікування та необхідні обстеження. Така ситуація склалась, оскільки він не міг самостійно забезпечувати своє життя тому, що в 2013 році потрапив до ДТП, внаслідок чого знаходився у безпорадному стані.
При цьому його дружина мешкала окремо, ухилялася від надання йому необхідної допомоги, не давала грошей на життєві потреби. Вказані обставини можуть підтвердити свідки – Палій Вадим Анатолійович та Крамаренко Віктор Володимирович. Хоча на той час відповідачка працювала в ТОВ «Гольфстрім» на посаді бухгалтера і отримувала заробітну плату. Цей факт підтверджується довідкою з її місця роботи.
Згідно ст. 75 Сімейного кодексу України дружина та чоловік повинні підтримувати друг друга. Право на утримання є у того з подружжя, хто є непрацездатним, за умови, що інший із подружжя може надавати таку допомогу.
Згідно ч. 5 ст. 1224 ЦК України за рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялась від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
Таким чином, вважаю, що дружина спадкодавця на підставі ч. 5 ст. 1224 ЦК України може бути усунена від права на спадкування оскільки вона ухилялась від надання йому допомоги.
На підставі викладеного й у відповідності з ч. 5 ст. 1224 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 118, 119 ЦПК України, —
прошу:

1. Усунути Петрову Поліну Петрівну від права на спадкування за законом після смерті її чоловіка Петрова Івана Івановича, померлого 14 квітня 2015 року.
2. Судові витрати по справі покласти на відповідача

Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:
— Палій Вадима Анатолійовича, який проживає за адресою: вул. Куйбишева, буд. 24, м. Павлоград Дніпропетровської обл.,
— Крамаренко Віктора Володимировича, який проживає за адресою: вул. Весняна, буд. 19 кв. 20 м. Павлоград Дніпропетровської обл.

Додатки
1. Копія свідоцтва про смерть
2. Довідка з місця проживання позивача
3. Копія свідоцтва про одруження
4. Довідка з місця роботи відповідача
5. Документи про стан здоров’я спадкодавця
6. Докази сплати судового збору
7. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

„____”__________2015р. ______________ Іванова І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>