позовна заява 2018 зразок

У зв’язку з тим, що вступив у силу Закон України від 03.10.2017 № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», змінилася структура позовної заяви. Нова позовна заява значно відрізняється від попередньої і за змістом, і за формою, тому Ukrjurist.com.ua  розмістив приклад позовної заяви 2018 зразок.

Зразок

До Новомосковського міськрайонного суду
Дніпропетровської області

Позивач:
Петров Петро Петрович,
09.04.1961 р. народж.,
проживає: вул. Центральна, буд. 64
с. Іванівське Новомосковського району
Дніпропетровської області, 52581
т. 000 000 00 00

Відповідач:
Петрова Марина Петрівна,
21.11.1963 р. народж.,
останнє відоме місце проживання: вул. Центральна, буд. 64
с. Іванівське Новомосковського району
Дніпропетровської області, 52581
Засоби зв’язку невідомі

Ціна позову: 69 912,50 грн.
Судовий збір: 704,80 грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання права власності

Я перебуваю з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі з 26.06.1982 року, за час шлюбу нами було придбано житловий будинок, розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Іванівське, вул. Центральна, буд. 64 (договір купівлі-продажу житлового будинку, посвідчений Другою Новомосковською державною нотаріальною конторою за реєстровим номером №22 від 07.12.1995р.)
На даний час стосунки між нами погіршилися, сім’я розпалася остаточно, ми з відповідачкою проживаємо окремо. Згоди щодо добровільного поділу спільного майна подружжя ми з відповідачкою дійти не можемо, у зв’язку з чим я вимушений звернутися до суду з позовними вимогами визнати за мною право власності на 1/2 частину вищезазначеного будинку в порядку поділу спільного майна подружжя.
Основою майнових відносин подружжя є положення про те, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, введення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу); вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя (ст. 60 СК України).
Здійснення подружжям права спільної сумісної власності регламентовано ст. 63 СК України, згідно з якою дружина то чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Розпоряджання спільним сумісним майном подружжя може відбутися шляхом його поділу, виділення частки. Поділ майна, що є у спільній сумісній власності подружжя, є підставою набуття особистої власності кожним з подружжя.
Право подружжя на поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, закріплено у ст. 69 СК України.
Згідно із ст. 60, ч. 1 ст. 70 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить їм на праві спільної сумісної власності і у разі його поділу частки дружини та чоловіка є рівними.
Правовстановлюючі документи на жилий будинок – договір купівлі-продажу, технічний паспорт — оформлені на ім’я моєї дружини, і це заважає мені користуватися моєю часткою майна. Тому я вимушений звернутися до суду з даною позовною заявою про визнання за мною права власності на 1/2 частину спірного будинку в порядку поділу спільного майна подружжя.

Викладені обставини підтверджуються наступними доказами:
1) копією Свідоцтва про шлюб. За наявною інформацією, оригінали зазначених документів знаходяться у відповідача;
2) копією Технічного паспорту на житловий будинок. Оригінали вказаних документів знаходяться у позивача;
3) довідкою Новомосковського МБТІ від 19.01.2018р. за №55.

Одночасно повідомляю суд про те, що разом з позовною заявою не можуть бути подані наступні докази: договір купівлі-продажу житлового будинку, посвідчений Другою Новомосковською державною нотаріальною конторою за реєстровим номером №22 від 07.12.1995р. Ці докази не можуть бути подані по причині того, що оригінал вищезазначеного договору купівлі-продажу знаходиться у відповідача, її місце проживання мені невідоме; отримати дублікат правовстановлюючого документу я не можу, оскільки будинок у період шлюбу був оформлений на ім’я відповідачки.
Відповідно до ст.28 закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (у редакції від 11.02.2010 інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно «надається у формі витягу, інформаційної довідки та виписки». Витяг надається лише власнику нерухомого майна або його правонаступникам. На підставі письмового запиту інформаційну довідку мають право отримати суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури, органи державної податкової служби, органи Служби безпеки та інші органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом.
За аналогією органами БТІ копії правовстановлюючих документів надаються лише власнику нерухомого майна, а вказаний договір купівлі-продажу оформлений на ім’я моєї дружини Петрової Марини Петрівни. Таким чином я не можу отримати належним чином завірену копію договору купівлі-продажу спірного будинку, оскільки я не є суб’єктом, якому може бути надана така інформація.

Заходів досудового врегулювання суперечки між сторонами не вживалося; заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви не вживалися; позивачем іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав не подавалося; відсутні будь-які інші підстави, що мають наслідком відмову у відкритті провадження.
Крім сплати судового збору, інших судових витрат по справі не передбачається.
На підставі викладеного й у відповідності із ст. 60, ч.1 ст. 69, ч.1 ст. 70, ч.1 ст. 71 СК України, керуючись ст. 3 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Визнати за мною, Петровим Петром Петровичем, право власності на 1/2 частину житлового будинку, розташованого за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Іванівське, вул. Центральна, буд. 64.

Додатки:
1. Копія паспорту позивача
2. Копія Свідоцтва про шлюб
3. Копія технічного паспорту на будинок
4. Клопотання про витребування доказів
5. Клопотання про виклик відповідача
6. Докази сплати судового збору
7. Копія позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів

“___” ____________ 2018 року                                   __________ Петров П. П.

позовна заява 2018 зразок: Один комментарий

  1. виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Важливо: усі наявні у позивача докази мають бути подані разом з позовною заявою

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>