Позовна заява Про усунення перешкод у здійсненні бабою своїх прав щодо виховання онука

Ukrjurist.com.ua надає зразок позовної заяви Про усунення перешкод у здійсненні бабою своїх прав щодо виховання онука

До Вільнянського міськрайонного суду
Запорізької області

Позивач: Петрова Марія Петрівна,
15.03.1970 р. народж.,
яка проживає за адресою: вул. Музична, буд.8
м. Вільнянськ Запорізької обл., 72500
т. 000 000 00 00

Відповідач: Петрова Інна іванівна
17.04.1988 р. народж.,
яка проживає за адресою: вул. Центральна, буд.8, кв. 2
м. Вільнянськ Запорізької обл., 72500
т. 000 000 00 00

Третя особа: Орган опіки та піклування
Вільнянської міської ради
Вул. Сонячна, 27
м. Вільнянськ Запорізької обл., 72500
тел. 0-00-00

Судовий збір – 551,20 грн.

Позовна заява
Про усунення перешкод у здійсненні бабою своїх прав щодо виховання онука

Петров Петро Петрович, 12 червня 2010 року народження, мій онук, син мого загиблого в зоні АТО сина – Петрова Петра Миколайовича. Мій син загинув 15 липня 2014 року.
Враховуючи, що я не маю інших дітей і інших онуків, Петров Петро Петрович мені найдорожчий онук і тепер за сина. У нас з ним завжди були дуже гарні стосунки, ми легко знаходимо спільну мову, незважаючи на різницю у віці, з моменту свого народження онук і його батьки проживали разом зі мною і моїм чоловіком. Я багато часу проводила з онуком, він виріс в мене на руках.
Після загибелі мого сина відповідачка по справі з дитиною ще деякий час проживала за моєю адресою, а у травні 2015 року перейшла жити на квартиру, щоб проживати самостійно. Я продовжувала систематично спілкуватися з онуком і приймала участь у його вихованні – відповідачка на той час працювала на залізничному транспорті, тож я кожен день забирала онука до себе, поки вона на роботі, а ввечері повертала його матері. У вихідні дні я забирала онука до себе, якщо була у цьому необхідність.
Але, починаючи з жовтня 2015 року, таке становище змінилося, бо відповідачка почала уникати спілкування зі мною, потім сказала, що у неї з’явився інший чоловік, і у нас почалися непорозуміння щодо мого спілкування з онуком. Були випадки, коли ми домовлялися, що я заберу онука, але я приходила до них додому і нікого дома не було. Відповідачка почала мені дитину давати для спілкування час від часу, нерегулярно, досить часто відмовляла мені у спілкуванні з онуком.
У зв’язку з таким становищем я вимушена була у березні 2016р. звернутися до органу опіки і піклування, після проведеної з відповідачкою бесідою становище щодо мого спілкування з онуком покращилось, але ненадовго. Між мною та відповідачкою по справі знов почали виникати непорозуміння, почалися створюватися штучні перешкоди зі сторони відповідачки щодо мого спілкування з онуком.
Всі мої намагання мирним шляхом врегулювати даний спір не призвели до результату, оскільки відповідачка перешкоджає мені та штучно створює такі обставини, через які я не можу зустрічатися з онуком. На теперішній час склалася ситуація, що я вже більше місяця з онуком не мала можливості спілкуватися, до того ж відповідачка мені сказала, що тепер надасть мені таку можливість лише за рішенням суду.
Згідно статті 257 Сімейного кодексу України, баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків. Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.
Тому я вимушена звернутися до суду із даною позовною заявою

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 257, 263 Сімейного кодексу України, керуючись ст. 3 ЦПК України, —
прошу:

1. Зобов’язати відповідача Петрову Інну Іванівну усунути перешкоди у спілкуванні з моїм онуком Петровим Петром Петровичем, 12 червня 2010 року народження, та визначити такі способи моєї участі у вихованні онука Петрова Петра Петровича: систематичні побачення щотижня в неділю з 9-00 до 18-00 години, спільний відпочинок влітку – 7 (сім) днів безперервно у літній період дитина проводить зі мною, Петровою Марією Петрівною.

Додатки:

1. Копія паспорту позивача
2. Копія паспорту чоловіка позивача
3. Копія Свідоцтва про смерть
4. Копія Свідоцтва про народження (2 шт.)
5. Довідка про склад сім’ї
6. Акт обстеження умов проживання
7. Довідки про доходи (2 шт.)
8. Характеристика з місця проживання
9. Квитанція про сплату судового збору
10. Копія позовної заяви з додатками для відповідача та третьої особи

„____” __________ 2016р.                                             ____________ Петрова М. П.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>