Позовна заява Про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення

Ukrjurist.com.ua надає зразок позовної заяви Про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення

До Нікопольського міськрайонного суду
Дніпропетровської області

Позивач: Петров Петро Петрович,
12.09.1956 року народження, проживає за адресою:
вул. Каштанова, буд. 41, м. Нікополь
Дніпропетровської обл., 68400
т. 000 000 00 00

Відповідач: Іванов Іван Іванович,
05.10.1966 року народження, проживає за адресою:
вул. Цвєткова, буд. 63, м. Нікополь
Дніпропетровської обл., 68400
Засоби зв’язку невідомі

Ціна позову: 6486 грн. 00 коп.
Судовий збір – 551,20 грн.

Позовна заява
Про відшкодування матеріальної та моральної (немайнової) шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України

07 липня 2015 року на території мого домоволодіння за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Каштанова, 41, було викрадено бензопилу марки «STIHL MS170».
У зв’язку з цим я звернувся до Нікопольського МРВ УМВС України у Дніпропетровській області із заявою про порушення кримінальної справи.
Під час судового розгляду кримінальної справи було встановлено, що крадіжку скоїв Іванов Іван Іванович, викраденим майном розпорядився на власний розсуд. (Копія вироку суду додається до позовної заяви).
Своїми діями Іванов І. І. завдав мені матеріальних збитків, як встановлено вироком суду, на суму 3439,14 грн. Але на сьогоднішній день вартість викраденої у мене бензопили марки «STIHL MS170» складає 4986 грн. (довідка про вартість бензопили додається).
Завдану мені майнову шкоду Іванов І. І. не відшкодував.
У відповідності до ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Збитки відшкодовуються у повному обсязі.
Як передбачено ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Вважаю, що відповідач повинен мені відшкодувати майнову шкоду у розмірі 4986 грн., оскільки саме такі витрати я мушу зробити для відновлення свого порушеного права (тобто це реальні збитки). Розмір матеріальних збитків 3439,14 грн. був встановлений на момент проведення досудового слідства, на теперішній час для відновлення свого порушеного права мені потрібно витратити суму 4986 грн.
Верховним судом України в п. 2 Постанови Пленуму «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27 березня 1992 року за № 6 (з подальшими змінами та доповненнями) роз’яснено, що розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв’язок та є вина зазначеної особи.
Оскільки, в результаті неправомірних та винних дій відповідача було заподіяно мені майнову шкоду, на теперішній час для відновлення свого порушеного права мені потрібно витратити суму 4986 грн.., які є збитками (шкодою) та, відповідно до ст. ст. 22, 1166 ЦК України, підлягають відшкодуванню обвинуваченим у повному обсязі.
Окрім матеріальної шкоди, неправомірними діями відповідача мені також завдано немайнових втрат, спричинених моральними стражданнями, які позначили негативні зміни у моєму житті: негативні переживання, тривога, емоційна напруга, нервозність, почуття образи, обурення, побоювання щодо збереження свого майна. Я пережила емоційний стрес, який супроводжувався почуттями розгубленості, образи, обурення.
Моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, на підставі ч.1 ст. 1167 ЦК України, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Внаслідок протиправної поведінки відповідач заподіяв мені моральну шкоду, яку я оцінюю в 1500 гр. Вона полягає у душевних стражданнях, яких я зазнав у зв’язку із втратою свого майна.
Були порушені мої життєві плани та звичайні життєві зв’язки: викрадена бензопила була необхідна у нашому домогосподарстві, оскільки в зв’язку зі значним подорожчанням послуг газопостачання, ми мали намір частково перейти на пічне опалення. Для заготовки дров ми і придбали бензопилу. Але так і не реалізували свої плани.
Також наша сім’я має будинок у с. Миколаївка Нікопольського району, який ми використовуємо як дачу і опалюємо дровами, оскільки в цьому будинку тільки пічне опалення. Тож у результаті скоєного злочину ми вимушені були заготовляти дрова, використовуючи звичайну пилу, що важко, довго і неефективно, бо займає багато часу.
У відповідності до ч.3 ст. 23 ЦК України, розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
На підставі викладеного й у відповідності із ст.ст. 1166, 1167, 1168 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 118, 119 ЦПК України, —
прошу:

1. Стягнути з Іванова Івана Івановича на мою користь завдану мені майнову шкоду (збитки) вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, в розмірі 4 986 (чотири тисячі дев’ятсот вісімдесят шість) грн. 00 коп.
2. Стягнути з Іванова Івана Івановича на мою користь завдану мені моральну (немайнову) шкоду вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, в розмірі 1 500 (одна тисяча п’ятсот) грн. 00 коп.
3. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати у розмірі 551,20грн.

Додатки
1. Копія паспорту позивача
2. Копія вироку суду
3. Довідка про вартість
4. Копія довідки
5. Докази сплати судового збору
6. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

„____”__________2016р.                                               ______________ Іванов І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>