Позовна заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

До Нікопольского міськрайонного суду
Дніпропетровської області

Позивач: Іванова Ірина Іванівна,
яка проживає за адресою: вул. Жлоби, буд.118
м. Нікополь Дніпропетровської обл.,
поштовий індекс 62500
Засоби зв’язку відсутні

Відповідач: Нікопольська міська рада
вул. 50 років Жовтня, 18,
м. Нікополь Дніпропетровської обл.,
поштовий індекс 62500
Тел.4-38-61

Третя особа: Сидорова Інна Іванівна,
яка проживає за адресою: вул. Жлоби, буд.118
м. Нікополь Дніпропетровської обл.,
поштовий індекс 62500
т. 000 000 00 00

Судовий збір: 243,60 грн.

Позовна заява
про визначення додаткового строку
для подання заяви про прийняття спадщини
28 серпня 2006 року померла моя мати – Іванова Віра Василівна, що підтверджується свідоцтвом про смерть, копію якого надаю. Після її смерті залишилися дві спадкоємиці першої черги – я, Іванова Ірина Іванівна, та моя рідна сестра – Сидорова Інна Іванівна;. Інших спадкоємців першої черги немає. Мої родинні відносини з Івановою Вірою Василівною підтверджуються свідоцтвом про народження та свідоцтвом про укладення шлюбу.
Після смерті матері відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку, розташованого за адресою: м. Нікополь, вул. Жлоби, буд. 118. Вищевказаний будинок належить Івановій Вірі Василівні на підставі наступних правовстановлюючих документів: 1/3 частина — на підставі Свідоцтва про право власності, виданого 16.04.1990 року Першою Нікопольською держнотконторою за реєстром №663; 2/3 частина — на підставі Свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 16.04.1990 року Першою Нікопольською держнотконторою за реєстром №665.
У встановлений законом шестимісячний строк я не звернулася до Синельниківської міської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини з наступних причин.
Після смерті матері і понесених затрат на допомогу у її лікуванні та похорони я опинилася у тяжкому матеріальному стані. У мене не було коштів для оформлення прийняття спадщини в установленому законом порядку: я не працювала офіційно, заробітки були періодичними та непостійними.
Також причиною мого важкого фінансового становища з’явилася хвороба, що призвела до встановлення мені інвалідності. Після смерті матері я дуже погано почувалася, лікування не дало належних результатів і мені була призначена пенсія по інвалідності, з березня 2008р. я являюсь інвалідом другої групи (підтверджуючі документи надаю до позовної заяви).
Лікування потребує значних матеріальних витрат. Пенсія у мене невелика (копію довідки надаю до позовної заяви). Грошей не вистачає часто на необхідні речі: ліки, продукти харчування та сплату комунальних послуг.
Подати у визначений законом строк заяву про прийняття спадщини я не змогла.
Якщо спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини з поважних причин суд у відповідності з ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу України має право визначити додатковий строк для її подання.
Прошу суд прийняти до уваги той факт, що іншого житла, крім спадщини, у мене немає, тому для мене життєво необхідно прийняти спадщину і оформити її у встановленому законом порядку.
На підставі викладеного й у відповідності із ст. ст. 16, 1261, ч. 1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, керуючись ч. 1 ст. 88 ЦПК України, —
прошу:

1. Визначити для мене, Іванової Ірини Іванівни, додатковий строк тривалістю в один місяць для подання до Нікопольської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті моєї матері Іванової Віри Василівни, що померла 28 серпня 2006 року в м. Нікополь Дніпропетровської області.

Додатки:

Дві копії Постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Дві копії паспорту позивача.
Дві копії свідоцтва про смерть Іванової В. В.
Дві копії свідоцтва про народження.
Дві копії свідоцтва про одруження.
Дві копії — Витяги з історії хвороби та довідки (4 шт.)
Дві копії довідки МБТІ.
Дві копії довідки про трудовий стаж.
Дві копії довідки про розмір пенсії.
Дві копії довідки квартального комітету.
Дві копії довідки пенсійного фонду.
Квитанція про сплату судового збору.
Копія квитанції про сплату судового збору.
Копія позовної заяви з додатками для відповідача та третьої особи.

«____» ___________2009р.                    _________________ Іванова І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>