Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

До Червоногвардійського міськрайонного суду
Харківської області

Позивач 1: Іванова Ірина Іванівна,
09.08.1965 року народження,
яка проживає за адресою: вул. Польова, буд. 34
м. Червоногвардійськ Харківської області, 52700
тел. 999 999 99 99

Позивач 2: Іванов Іван Іванович,
01.07.1989 року народження,
який проживає за адресою: вул. Польова, буд. 34
м. Червоногвардійськ Харківської області, 52700
тел. 999 999 99 99

Відповідач: Іванов Сергій Сергійович,
11.04.1962 року народження,
який зареєстрований за адресою: вул. Польова, буд. 34
м. Червоногвардійськ Харківської області, 52700
Засоби зв’язку невідомі
Судовий збір – 243, 60 грн.

Позовна заява
про визнання особи такою,
що втратила право користування жилим приміщенням

Я, Іванова Ірина Іванівна, та мій син – Іванов Іван Іванович є власниками житлового будинку, розташованого за адресою: м. Червоногвардійськ Харківської області, вул. Польова, буд. 34. Право власності на будинок підтверджується Договором дарування від 16.06.2006р.
Відповідач по справі, мій колишній чоловік, зареєстрований в будинку з 27.04.2001року, але фактично не проживає у вказаному будинку з травня 2003 року і по теперішній час.
Я не зверталася до відповідача з проханням, щоб він добровільно виписався з належного нам з сином будинку, оскільки останнє відоме нам місце проживання відповідача – це за адресою розташування нашого будинку: м. Червоногвардійськ Харківської області, вул. Польова, буд. 34.
Відповідно до вимог ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Відповідно до вимог ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. При цьому згідно до ст. 391 ЦК України, власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування і розпорядження своїм майном.
Наше звернення до суду із даною позовною заявою про позбавлення права користування житловим приміщенням – є однією із форм захисту власником своїх прав.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, зняття з реєстрації проживання здійснюється протягом 7 днів на підставі заяви особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Таким чином вирішення питання про зняття особи з реєстраційного обліку залежить, зокрема, від вирішення питання про її право користування житловим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства.
Права власника житлового будинку, квартири визначені ст. 386 ЦК України та ст. 150 ЖК України, які передбачають права власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім’ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд.
Відповідно до ст. 71 ЖК України, суд може визнати особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням, якщо доведено, що вона не користується цим приміщенням більше шести місяців без поважних причин. Статтею 72 ЖК України передбачено, що визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, провадиться в судовому порядку.
Факт непроживання відповідача по справі за спірною адресою понад шести місяців без поважних причин підтверджується документами, доданими до позовної заяви.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 391 ЦК України, ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 3, 4, 118, 119 ЦПК України, —

прошу:
1. Визнати Іванова Сергія Сергійовича, 11 квітня 1962 року народження, особою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме: житловим будинком, розташованим за адресою: м. Червоногвардійськ Харківської області, вул. Польова, буд. 34.

Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:
— Петренко Людмила Романівна, яка проживає за адресою: вул. Польова, буд. 32, м. Червоногвардійськ Харківської обл.,
— Сидорова Ірина Юріївна, яка проживає за адресою: вул. Комарова, буд. 23 м. Червоногвардійськ Харківської обл.

Прошу суд у попередньому судовому засіданні вирішити питання про виклик відповідача у судове засідання через оголошення у пресі згідно п.9 ст. 74 ЦПК України.

Додатки:
1. Копія паспортів позивачів
2. Копія Договору дарування
3. Витяг з домової книги
4. Акт квартального комітету
5. Докази сплати судового збору
6. Копія позовної заяви з додатками для відповідача

„____”__________2015р. _________________ Іванова І. І.

„____”__________2015р. _________________ Іванов І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>