Позовна заява Про визнання права на обов’язкову частку у спадщині

Ukrjurist.com.ua надає зразок позовної заяви про визнання права на обов’язкову частку у спадщині

До Олександрійського міськрайонного суду
Кіровоградської області

Позивач: Іванов Іван Іванович,
10.07.1956 року народження, проживає за адресою:
вул. Робоча, буд. 37, м. Олександрія
Кіровоградської обл., 79580
т. 000 000 00 00

Відповідач: Петров Петро Петрович,
08.12.1975 року народження, проживає за адресою:
вул. Центральна, буд. 25 кв. 14, м. Олександрія
Кіровоградської обл., 79580
Засоби зв’язку невідомі

Третя особа: Державна нотаріальна контора м. Олександрії,
адреса: вул. Леніна, 3, м. Олександрія
Кіровоградської обл., 79580
т. 000 000 00 00

Позовна заява
Про визнання права на обов’язкову частку у спадщині

Я, Іванов Іван Іванович, явлюся сином Іванової Любов Іванівни, яка померла 10 квітня 2015 року. Крім мене, у матері є іще три доньки: Іванова Інна Іванівна, Іванова Людмила Іванівна, Сидорова (Іванова) Надія Іванівна.
Згідно заповіту, складеного моєю матір’ю, все належне їй майно вона заповіла Петрову Петру Петровичу, який являється онуком спадкодавця.
Спадкоємець за заповітом Петров П. П. прийняв спадщину шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном з дня смерті спадкодавця.
12 червня 2015 року я подав заяву про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори м. Олександрії Кіровоградської області. Але нотаріус мені відмовила у видачі Свідоцтва про право на обов’язкову частку у спадщини з тих підстав, що спадкоємець Петров Петро Петрович заперечує проти цього.
Згідно ч.2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно ч.5 ст.1268 незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1241 ЦК України неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна (вдова вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).
На день смерті спадкодавця я, Іванов Іван Іванович, був непрацездатною особою, оскільки мав ІІ групу інвалідності, а тому я маю право на обов’язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту.
У разі, якби спадкування відбувалося за законом, спадкоємцями І черги за законом також були б дочки померлої — Іванова Інна Іванівна, Іванова Людмила Іванівна, Сидорова (Іванова) Надія Іванівна.
Таким чином, при спадкуванні за законом кожному з нас, дітей спадкодавця, належала б 1/4 частина спадкового майна. Я як непрацездатний син спадкодавця маю право на обов’язкову частку – 1/2 від 1/4 частини спадкового майна, тобто 1/8 частини від усього спадкового майна.

На підставі викладеного й у відповідності із ст.ст. 1220, 1241, 1268 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 118, 119 ЦПК України, —
прошу:

1. Визнати за мною, Івановим Іваном Івановичем, право на обов’язкову частку у спадщині після померлої Іванової Любов Іванівни, померлої 10 квітня 2015 року в розмірі 1/8 частини всього спадкового майна.

Додатки
1. Копія паспорту позивача
2. Копія Свідоцтва про народження
3. Довідка про встановлення інвалідності
4. Копія Свідоцтва про смерть
5. Постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій
6. Копія позовної заяви з додатками для відповідача.

„____”__________2016р.                                               ______________ Іванов І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>