Позовна заява про визнання права власності на самочинне будівництво

Дніпровський районний суд
м. Запоріжжя

ПОЗИВАЧ:

Іванов Іван Іванович
02000, м. Запоріжжя
вул. Весняна, 0
тел. 000-00-00

ВІДПОВІДАЧ:

Дніпровська районна у м. Запоріжжі державна адміністрація
02244, м. Запоріжжя,
просп. Леніна, 10
тел. 000-00-00

ЦІНА ПОЗОВУ: 110 000 грн

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання права власності на самочинне будівництво

4 березня 2008 р. між мною, Івановим Іваном Івановичем, та Петровим Петром Петровичем було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки 0,0675 га, кадастровий номер земельної ділянки № 0000000000000, яка розташована за адресою: м. Запоріжжя, вул. Весняна, 0.
В 2010 році на вищезазначеній ділянці я самочинно збудував будинок, загальною площею 320,3 м2, без отримання відповідного на те дозволу. Під час проведення будівельних робіт мною були дотримані будівельні, архітектурні, санітарні та екологічні норми. Додатково зазначаю, що з початку будівництва ніяких заяв, претензій та скарг щодо збудованого будинку не надходило, це свідчить про те, що мною не були порушені права інших осіб будівництвом зазначеного будинку.
Після завершення будівництва Запорізьким міським бюро технічної інвентаризації 15 листопада 2010 р. був виготовлений технічний паспорт, згідно з яким загальна дійсна вартість вказаного будинку становить 110 000 грн.
З отриманим технічним паспортом я звернувся із заявою до Дніпровської районної у м. Запоріжжі адміністрації з вимогою про введення будинку в експлуатацію та відповідно оформлення права власності.
02 грудня 2010 р. листом Дніпровської РДА мене було повідомлено, що відсутні правові підстави для опрацювання питання введення в експлуатацію самочинно збудованого мною будинку, запропоновано для вирішення цього питання звернутись до суду.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо), відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Згідно зі ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно з ч. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо не порушує права інших осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст. 376 ЦК України, —

Прошу:
Визнати за мною, Івановим Іваном Івановичем, право власності на будинок № 0 по вул. Весняній у м. Запоріжжі, загальною площею 320,3 м2.

Додатки:
Копія Договору купівлі-продажу від 4 березня 2008 р.
Копія технічного паспорта на будинок.
Копія листа Дніпровської районної у м. Запоріжжі державної адміністрації від
02 грудня 2010 р.
Квитанція про сплату судового збору
Копії позовної заяви з додатками для відповідача.

2 березня 2011 р.                                                                І. І. Іванов

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>