Позовна заява про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

До Індустріального районного суду
м. Дніпропетровськ

Позивач: Іванова Інна Іванівна,
17 грудня 1959 року народж.,
яка проживає за адресою: пр. Кірова, буд. 82, кв. 21
м. Дніпропетровськ, 49000
т. 000 000 00 00

Відповідач: Петров Петро Петрович
Донецьке шосе, буд. 80 кв. 40,
м. Дніпропетровськ, 49000
т. 000 000 00 00

Позовна заява
про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

Відповідач по справі, Петров Петро Петрович, являється головою правління садівничого товариства «Джерело». Я – член вищеназваного садівничого товариства, і згідно Статуту, користуюся усіма наданими мені правами як члену садівничого товариства, зокрема маю право брати участь в управлінні товариством, маю право голосу на зборах членів товариства, право обирати і бути обраною в органи управління товариством, а також маю право на одержання достовірної та повної інформації про фінансово-господарську діяльність товариства.
Користуючись своїми правами, я звернулась на ім’я Голови ревізійної комісії товариства Сидорова І. І. з заявою про перевірку ведення обліку та оплату електричної енергії по товариству, а потім з заявою на ім’я Голови правління товариства з аналогічною заявою (копії заяв додаються до позовної заяви). У заяві на ім’я Голови правління товариства я просила надати документи, необхідні для здійснення перевірки ревізійною комісією.
20 липня 2015р. у встановлені години прийому я прийшла на прийом до Голови правління товариства, він був дуже розгніваний, коли побачив мене.
Відповідач почав кричати, ображати мене нецензурними виразами, грубими, порівнюючи мене з тваринами, став висловлювати образливі, грубі слова, став обмовляти на мене, поширювати завідомо неправдиві відомості, відповідач публічно почав висловлюватись в присутності свідків про те, що я нечесна людина. Відповідач в присутності інших людей обзивав мене нецензурними виразами, висловлював завідомо неправдиві образливі і грубі слова, що принижують мене і ганьблять мою честь і гідність. Він намагався мене виштовхнути, поводився дуже грубо і агресивно.
Неправомірними діями відповідача принижена моя честь та гідність, ділова репутація, так як я працювала усе своє життя добросовісно і користуюся повагою людей, а також заподіяно моральну шкоду, яка виразилася в моральних стражданнях та переживаннях, оскільки відповідач принизив мене перед іншими людьми та поширив неправдиві відомості стосовно мене, про те, що я поводжуся нечесно.
Я була Головою правління садівничого товариства «Джерело» в період 2007-2011рр. У 2011р. Головою правління садівничого товариства «Будівельник» був вибраний відповідач, у зв’язку з цим я передала йому всі документи по садівничому товариству, що підтверджується актами прийому-передачі документів. Додатково пояснюю, що я передала тільки ті документи, які були напрацьовані за час моєї роботі на посаді Голови правління. Така ситуація склалася по тій причині, що коли мене вибрали Головою правління садівничого товариства «Джерело» у 2007р., то мені ніхто ніяких документів по товариству не передавав, оскільки попередній Голова правління помер, тому передача документів не відбулася.
Але відповідач розповсюджує щодо мене відомості, що мов би я не передала йому документи по садівничому товариству «Джерело», що наносить шкоду моїй діловій репутації, оскільки не відповідає дійсності.
Я сильно переживаю, хвилююсь через те, що мене було публічно принижено, у присутності людей, чия думка для мене важлива.

Відповідно до ч.5 ст.55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень та протиправних посягань. Право кожного на повагу до його честі та гідності визначено в ст.28 Конституції України, ст.270 ЦК України та відповідно до ст.3 Конституції людина, її життя і здоров’я, честь і гідність визнаються найвищою соціальною цінністю.
Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями при розгляді цивільних справ про захист честі, гідності та ділової репутації, суди повинні з’ясовувати чи порочать поширені відомості, про спростування яких пред’явлений позов, честь, гідність або ділову репутацію позивача та чи відповідають вони дійсності. Під поширенням відомостей, що принижують честь, гідність та ділову репутацію особи, слід розуміти повідомлення їх в любій формі невизначеному числу осіб або хоча б одній особі.
Згідно ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у приниженні честі, гідності, також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Неправомірними діями відповідача мені завдано моральну шкоду, яка виразилася в моральних стражданнях та переживаннях, порушенні душевної рівноваги, в зв’язку з тим, що я була ображена та принижена в присутності інших людей.
Враховуючи зазначенні обставини та положення ст.23, 1167 ЦК України, Постанову Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в правах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди”, від 31 вересня 1995 року, Постанову Пленуму Верховного Суду від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями, вважаю, що з відповідача необхідно стягнути на мою користь моральну шкоду в сумі 3500 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 28, 55 Конституції України, ст.ст. 16, 23, 270, 277, 1167 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в правах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди” від 31 вересня 1995 року, Постановою Пленуму Верховного Суду від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями, ст.ст.3, 118, 119 ЦПК України,-

ПРОШУ:

1. Зобов’язати Петрова Петра Петровича вибачитись переді мною на загальних зборах садівничого товариства «Джерело» та спростувати відомості про те, що я не передала документи по садівничому товариству «Джерело» після складання повноважень Голови правління садівничого товариства «Джерело».

2. Стягнути з Петрова Петра Петровича на мою користь в рахунок відшкодування моральної шкоди 3500 грн. та судові витрати

Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:
— Василенко Василя Васильовича, який проживає за адресою: пр. Петровського, буд. 28, кв. 23, м. Дніпропетровськ;
— Василенко Валентину Валентинівну, яка проживає за адресою: вул. Караваєва, буд. 32а, кв. 16, м. Дніпропетровськ;
— Іванову Людмилу Іванівну, яка проживає за адресою: пр. Миру, буд. 11, кв. 17, м. Дніпропетровськ;

Додатки:

1. Копія паспорту позивача
2. Копія заяв (2 шт.)
3. Копія Акту (3 шт.)
4. Копія Протоколу загальних зборів
5. Копія позовної заяви з додатками для відповідача

„_____”____________ 2015 р. ________________ Іванова І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>