Про встановлення факту прийняття спадщини

До П’ятихатського міськрайонного суду
Дніпропетровської області

Позивач: Петров Петро Петрович,
17.03.1984 р. народж.,
який проживає за адресою: вул. Свердлова,
буд. 15
м. П’ятихатки Дніпропетровської обл., 52580
т. 000 000 00 00

Відповідач: П’ятихатська міська рада
Вул. 40 років Жовтня, 20
м. П’ятихатки Дніпропетровської обл., 52580
тел. 4-35-61

Ціна позову — 43 736,00 грн.
Судовий збір – 437,36 грн.; 229,40 грн.

Позовна заява
Про встановлення факту прийняття спадщини
та визнання права власності в порядку спадкування за законом
13 серпня 2010 р. помер мій батько – Петров Петро Іванович. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/2 частини житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель, розташованого за адресою: м. П’ятихатки, вул. В. Терешкової, буд. 10а.
Спадкоємцем першої черги після смерті батька є тільки я, оскільки його шлюб з дружиною було розірвано у 1994 році, а інших дітей немає. Заповіту батько не залишив.
У встановлений законом строк я звернувся до Першої П’ятихатської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але мені було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, тому що відповідно до відомостей викладених у витязі з реєстру прав власності, вищевказана частка житлового будинку належала померлій 10 липня 2000 року Петровій Євдокії Василівні, після якої спадщину прийняв, але не оформив Петров Петро Іванович, на підставі договору міни /б/н/р. №1096/ від 12.07.1984 року, посвідчений П’ятихатською державною нотаріальною конторою, який спадкоємець надати не може.
Петрова Євдокія Василівна, що померла 10 липня 2000 року, згідно Заповіту від шістнадцятого травня тисяча дев’ятсот вісімдесят дев’ятого року, усе належне їй майно заповідала Петрову Петру Івановичу. На момент смерті їй належало 1/2 частини житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель, розташованого за адресою: м. П’ятихатки, вул. В. Терешкової, буд. 10а.
1/2 частину цього будинку прийняв у спадщину мій батько Петров Петро Іванович шляхом фактичного прийняття спадщини.
Після смерті Петрової Є.В. він вступив у володіння і розпорядження 1/2 частиною житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель, розташованого за адресою: м. П’ятихатки, вул. В. Терешкової, буд. 10а., оскільки на момент смерті Петрової Є.В. був зареєстрований за цією адресою і постійно проживав там, що підтверджується довідкою квартального комітету.
Таким чином, він фактично прийняв спадщину, користувався і доглядав за 1/2 частиною житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель, розташованого за адресою: м. П’ятихатки, вул. В. Терешкової, буд. 10а.
Із заявою про прийняття спадщини у передбачений законодавством строк він не звернувся, оскільки вважав достатньою підставою фактичне прийняття спадщини.
За ст. 549 ЦК УРСР 1963р., як рівнозначні в юридичному розумінні розглядалися два способи прийняття спадщини:
фактичний вступ в управління або володіння спадковим майном;
подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини.
При цьому під фактичним вступом у володіння спадковим майном розуміються будь-які дії спадкоємця по управлінню, розпорядженню й використанню цього майна, підтриманню його в належному стані.
Отже, щодо спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004р., допускається фактичний вступ у володіння нею.
1/2 частина житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель належать Петровій Євдокії Василівни на підставі Договору міни від 12.07.1984 року. Оригіналу цього Договору я надати не можу, так як він був загублений. Збереглася лише ксерокопія даного договору.
З державного нотаріального архіву в Дніпропетровській області мені був виданий дублікат договору міни замість втраченого. Але нотаріус Першої Синельниківської державної нотаріальної контори не може на підставі цього дублікату оформити мені право спадщини, оскільки договір міни не був належним чином зареєстрований в БТІ. З заявою про реєстрацію нерухомого майна могла звернутися тільки Петрова Є.В. Тепер реєстрацію договору міни провести неможливо, відповідно до ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність особи припиняється у момент її смерті.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У відповідності зі ст. 392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

На підставі викладеного й у відповідності із ст.ст. ст.549 ЦК УРСР 1963р., 328, 392, 1216,1217 ЦК України, керуючись ст. 3 ЦПК України, —
прошу:

1. Встановити факт прийняття Петровим Петром Івановичем спадщини після смерті Петрвої Євдокії Василівни, померлої 10 липня 2000 року, а саме: 1/2 частини житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель, розташованого за адресою: Дніпропетровська область, м. П’ятихатки, вул. В. Терешкової, буд. 10а.
2. Визнати за мною, Петровим Петром Петровичем, право власності в порядку спадкування за законом після смерті батька Петрова Петра Івановича, померлого 13 серпня 2010 року, на 1/2 частину житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель, розташованого за адресою: Дніпропетровська область, м. П’ятихатки, вул. В. Терешкової, буд. 10а.

Додатки:

1. Копія паспорту позивача
2. Копія Свідоцтва про смерть (2 екз.)
3. Постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії
4. Копія Свідоцтва про розірвання шлюбу
5. Копія Свідоцтва про народження
6. Копія заповіту
7. Довідка квартального комітету
8. Копія Договору
9. Дублікат Договору
10. Висновки експертизи
11. Квитанція про сплату судового збору (2)
12. Копія позовної заяви з додатками для відповідача

„____” __________ 2014р.   ____________  Петров П. П.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>