Заява про визнання фізичної особи недієздатною

Новомосковський міськрайонний суд
52500 Дніпропетровська область
м. Новомосковськ

ЗАЯВНИК:
Петрова Марія Іванівна,
17.02.1956 р. н., пенсіонерка,
прож. 52500 с. Токове Новомосковського району
Дніпропетровської області,
Вул. Корчагіна, буд.11
тел. 000 00 00 000

ЗАІНТЕРЕСОВАНА ОСОБА:
Луб’янська сільська рада
Новомосковського району
Дніпропетровської області
52500 с. Луб’янка
Новомосковського району
Дніпропетровської області
Вул. Леніна, 18 тел.00-0-00

ЗАЯВА
Про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна

28.06.1975р. народився мій син – Петров Петро Петрович, що підтверджується Свідоцтвом про народження серії II-КИ № 303993.
Він є інвалідом першої групи з дитинства і, відповідно до довідки МСЕК, не пристосований до самостійної праці та не може керувати своїми діями. Внаслідок хвороби Петров Петро Петрович страждає стійким психічним розладом здоров’я, не здатний усвідомлювати значення своїх дій. Знаходиться на обліку у лікаря-психіатра.
Так мій син зовсім не розмовляє, спілкується зі мною тільки за допомогою жестів. Але розуміє дуже обмежену кількість умовних знаків: тільки ті, які визначають нагальні потреби – їсти, пити та інш. Контакт у спілкуванні формальний, на питання він відповідає окремими звуками.
Він не вміє читати, писати, рахувати, самостійно висловити свої бажання та потреби. Мій син не може самостійно вдягнутися чи роздягнутися, зав’язати шнурки і таке інше. Він не усвідомлює, що він робить: коли в теплу пору року ми його виводимо у двір, то самостійно повернутися до будинку він не в змозі.
З людьми він не спілкується, спілкування не потребує, навіть буває дуже агресивним.
Таким чином, мій син Петров Петро Петрович потребує постійного піклування зі сторони іншої особи.
В зв’язку з тим, що Петров Петро Петрович не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, він може цим самим поставити себе у скрутний матеріальний стан, стати жертвою недобросовісних людей.
У разі визнання фізичної особи недієздатною суд, згідно із ст. 58, ч. 1 ст. 60 Цивільного кодексу України встановлює над нею опіку і призначає опікуна.
Мені це необхідно для призначення мене опікуном мого сина.
Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.
Судові витрати, пов’язані з провадженням справ про визнання фізичної особи недієздатною у відповідності з ч. 2 ст. 240 Цивільного процесуального кодексу України відносяться за рахунок держави.
На підставі викладеного й у відповідності з ч. 1, 2 ст. 39, ст. 58, ч. 1 ст. 60 ЦК України, керуючись ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 234, ст. 236, ч. 1 ст. 239, ч. 1 ст. 241 ЦПК України, —
П р о ш у:

1. Визнати мого сина Петрова Петра Петровича, 28 червня 1975 року народження, уродженця і жителя с. Токове Новомосковського району Дніпропетровської області недієздатним, встановити над ним опіку і за поданням органу опіки та піклування призначити мене його опікуном.

2. Призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану мого сина та здатності усвідомлювати ним значення своїх дій та керувати ними.

Додатки:
копія заяви
копія свідоцтва про народження (2 екз.)
копія паспорту заявника (2 екз.)
копія паспорту Петрова П. П. (2 екз.)
копія довідки МСЕК (2 екз.)
довідка сільської ради (2 екз.)

«____»    ____ 200-р.                                           ________________ Петрова М. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>