Зняття з реєстрації неповнолітньої дитини

Ukrjurist.com.ua надає зразок позовної заяви про зняття з реєстрації неповнолітньої дитини — рішення суду про визнання особою такою, що втратила право користування житловим приміщенням являється підставою для зняття особи з реєстрації.

До Вінницького міського суду
Вінницької області

Позивач: Іванова Інна Іванівна,
14.09.1961 року народження,
яка проживає за адресою: вул. Робоча, буд. 47
м. Вінниця Вінницької області, 82500
тел. 000 000 00 00

до: Іванової Ірини Петрівни,
22.09.1984 року народження,
яка зареєстрована: вул. Робоча, буд. 47
м. Вінниця Вінницької області, 82500
тел. 000 000 00 00

в інтересах: Іванової Ангеліни Ігорівни,
06.03.2009 року народження,
яка зареєстрована: вул. Робоча, буд. 47
м. Вінниця Вінницької області, 82500
Засоби зв’язку відсутні

Судовий збір – 551, 20 грн.

Позовна заява
про визнання особи такою,
що втратила право користування житловим приміщенням

Я, Іванова Інна Іванівна, є власницею житлового будинку, розташованого за адресою: м. Вінниця Вінницької області, вул. Робоча, буд. 47. Моє право власності на вищезазначений будинок підтверджується Свідоцтвом на право власності від 15 серпня 2001р. та Свідоцтвом про укладення шлюбу.
Іванова Ірина Петрівна, моя невістка, була зареєстрована в будинку з 15.01.2009р., але фактично не проживала у вказаному будинку з квітня 2009 року по теперішній час, у зв’язку з чим була знята з реєстрації за рішенням суду від 05 лютого 2016р.
Мій син, а її чоловік, Іванов Ігор Семенович був зареєстрований у цьому будинку з 02.06.2003р., але фактично не проживав у вказаному будинку з квітня 2008 року, у зв’язку з чим була знятий з реєстрації також за рішенням суду від 05 лютого 2016р.
Таким чином, батьки дитини Іванової Ангеліни Ігорівни, а саме: батько – Іванов Ігор Семенович та мати – Іванова Ірина Петрівна втратили право користування житловим приміщенням і були зняті з реєстрації за вказаною адресою.
Але їх донька Іванова Ангеліна Ігорівна, 06.03.2009 року народження, залишилась зареєстрованою у вказаному будинку, хоча фактично виїхала з матір’ю у квітні 2009 року і по теперішній час не проживає за адресою: м. Вінниця Вінницької області, вул. Робоча, буд. 47.
Питання визначення місця проживання малолітніх та неповнолітніх регулюється ст. 29 Цивільного кодексу України, яка визначає місце проживання фізичної особи в залежності від її віку: відповідно до частини 4 ст. 29 Цивільного кодексу України, місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. Ця норма є імперативною, тобто дитина, яка не досягла 10 років може бути зареєстрована лише з батьками, або з одним із батьків.
Реєстрація Іванової Ангеліни Ігорівни, 06.03.2009 року народження, в домоволодінні, яке належить мені на праві власності, обмежує мене в праві розпорядження своєю власністю, оскільки відповідно до Інструкції про порядок проведення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004р. №20/5, за наявності реєстрації місця проживання в будинку неповнолітньої дитини, я не можу укладати правочини щодо цього нерухомого майна без відповідної на те згоди органу опіки та піклування.
Зняття з реєстрації не порушує прав неповнолітньої дитини, так як вона фактично проживає за іншою адресою. Виходячи зі змісту ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація – це лише фіксація фактичного місця проживання особи і вона не пов’язана з будь-якими іншими правами особи. Будучи зареєстрованою у моєму будинку Іванова Ангеліна Ігорівна не набуває за фактом реєстрації ніяких майнових прав відносно домоволодіння і, відповідно, будучи знятою з реєстрації в спірному домоволодінні, ніяких майнових прав не втрачає. Натомість, подальша формальна реєстрація Іванової Ангеліни Ігорівни в моєму домоволодінні є порушенням прав власника, а також Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Відповідно до вимог ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Відповідно до вимог ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. При цьому згідно до ст. 391 ЦК України, власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування і розпорядження своїм майном.
Моє звернення до суду із даною позовною заявою про позбавлення права користування житловим приміщенням – є однією із форм захисту власником своїх прав.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, зняття з реєстрації проживання здійснюється протягом 7 днів на підставі заяви особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Таким чином вирішення питання про зняття особи з реєстраційного обліку залежить, зокрема, від вирішення питання про її право користування житловим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України, член сім’ї власника втрачає право на користування житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Факт непроживання Іванової Ангеліни Ігорівни по справі за спірною адресою понад одного року без поважних причин підтверджується документами, доданими до позовної заяви, та показаннями свідків.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 405 ЦК України, ст. ст. 3, 4, 118, 119 ЦПК України, -

прошу:
1. Визнати Іванову Ангеліну Ігорівну, 06 березня 2009 року народження, особою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме: житловим будинком, розташованим за адресою: м. Вінниця Вінницької області, вул. Робоча, буд 47.

Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:
— Петрова Тетяна Михайлівна, яка проживає за адресою: вул. Робоча, буд. 45, м. Вінниця Вінницької області;
— Сидоров Микола Петрович, який проживає за адресою: вул. Робоча, буд. 6 м. Вінниця Вінницької області.

Додатки:
1. Копія паспорту позивача
2. Копія паспорту Іванової І. П.
3. Копія Свідоцтва на право власності
4. Копія свідоцтва про одруження
5. Копія Рішення суду
6. Витяг з домової книги
7. Акт квартального комітету
8. Докази сплати судового збору
9. Копія позовної заяви з додатками для відповідача

„____”__________2016р.    _________________ Іванова І. І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>