ЗАЯВА про встановлення факту належності заповіту

На жаль, при оформленні  юридичних документів трапляються помилки, як-то: у написанні прізвищ, імен, найменувань вулиць тощо.  Як наслідок, виникає необхідність у виправленні цих помилок .  Один із шляхів виправлення — судовий.  Тож Ukrjurist.com.ua надає зразок звернення заяви про встановлення факту належності заповіту.

Хортицький районний суд
м. Запоріжжя

Заявник: Петров Петро Петрович,
07 листопада 1974 року народж.
який зареєстрований за адресою: 73000
м. Запоріжжя
вул. Квітнева, буд. 194, кв. 86
т. 000 000 00 00

Заінтересована особа: Запорізька міська рада м. Запоріжжя
вул. Каштанова, буд. 147
73000
т. 000 000 00 00

Судовий збір: 384 грн. 20 коп.

ЗАЯВА
про встановлення факту належності заповіту

26 липня 1994 року Петров Іван Іванович, мій дід, склав заповіт, який посвідчений державним нотаріусом Першої запорізької державної нотаріальної контори за реєстром №1229 на ім’я Пєтрова Петра Петровича.
04 грудня 2000 року Петров Іван Іванович помер.
Я звернувся до Першої запорізької державної нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлого Петрова Івана Івановича. Але мені було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на майно, яке належить померлому 04 грудня 2000 року Петрову Івану Івановичу, так як були виявлені розбіжності в прізвищах спадкодавця та спадкоємця, а саме: у заповіті, посвідченому 26 липня 1994 року за реєстром №1229 державним нотаріусом Першої запорізької державної нотаріальної контори, вказано «Пєтров Петро», у паспорті громадянина України «Петров Петро».
У зв’язку з вищевказаними розбіжностями я не можу здійснювати свої права у повному обсязі: не можу прийняти у власність спадкове майно, яке мені заповідав мій дід Петров Іван Іванович.
Вважаю, причина неправильного написання мого прізвища виникла у зв’язку із неправильним переведенням мого прізвища на українську мову при оформленні Заповіту. Оскільки на російській мові моє прізвище «ПЕТРОВ», тож при оформленні заповіту зробили кальку з російської мови і вказали моє прізвище неправильно: «ПЄТРОВ» замість «ПЕТРОВ».
Дійсне моє прізвище «ПЕТРОВ» і належність мені Заповіту підтверджується наступними документами:
1. Копією паспорту на ім’я «ПЕТРОВ»;
2. Копією Свідоцтва про народження заявника;
3. Копією Свідоцтва про народження Петрова П. П.
4. Копією Свідоцтва про шлюб;
5. Довідкою ЖЕКу
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Стаття 293 Цивільного процесуального кодексу України визначає, що окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 6 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Також підтверджую, що мною не подано іншої заяви до суду з тим самим предметом та з тих самих підстав. Крім сплати судового збору, інших витрат по даній справі не передбачається. Таким чином, орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які заявник поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи, є наступним:
сплата судового збору – 384 грн. 20 коп.
Оригінали доданих до заяви документів знаходяться у заявника.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 293, 315, 319 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Встановити, що мені, Петрову Петру Петровичу, 07 листопада 1974 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків — 0000000000, належить заповіт Петрова Івана Івановича від 26 липня 1994 року, який посвідчений державним нотаріусом Першої запорізької державної нотаріальної контори за реєстром №1229 на ім’я Пєтрова Петра Петровича.

Додатки:
1. Копія паспорту заявника
2. Постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії
3. Копія заповіту
4. Копія Свідоцтва про народження (2 шт.)
5. Копія Свідоцтва про укладення шлюбу
6. Копія паспорту
7. Копія Свідоцтва про смерть
8. Довідка квартального комітету
9. Докази сплати судового збору
10. Копія заяви з додатками для заінтересованої особи

________ 2019р.                                                                                 П. П. Петров

ЗАЯВА про встановлення факту належності заповіту: Один комментарий

  1. Дослідивши матеріали справи суд встановив, що вірна дата народження вказана в Свідоцтві про народження та Свідоцтві про смерть баби заявника. За таких обставин, суд вважав за можливе встановити юридичний факт належності документу, що в свою чергу надасть можливість заявнику реалізувати своє спадкове право.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>