Аліменти на дитину в Україні у 2017 році

alimenty_na_dytynu_v_Ukraini_u_2017_аліменти_на_дитину_в_Україні_у_2017

Аліменти на дитину в Україні у 2017 році – грошові суми, що повинні сплачуватися регулярно одним із батьків дитини на утримання дитини на користь іншого з батьків, з ким проживає і на чиєму утриманні знаходиться дитина.

Сьогодні на сторінках сайта Ukrjurist.com.ua актуальна тема — ухвалення 18 травня 2017р. Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» (реєстраційний номер 4928).

Розмір аліментів у 2017 році

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Однією з головних змін вищевказаного закону є збільшення мінімального розміру аліментів  30 до 50 відсотків прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Раніше діючими законодавчими нормами визначалося, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 К України.

Додатково нагадуємо, що для дітей до 6 років прожитковий мінімум в Україні з 1 травня 2017 року становить 1426 гривень, з 1 грудня 2017 року — 1492 гривні. Відповідно мінімальні аліменти на користь дитини будуть становити щонайменше 713 грн з травня 2017 року і 746 грн з грудня 2017 року.

Для дітей у віці 6 -18 років прожитковий мінімум з 1 травня 2017 року становить 1777 грн, а з 1 грудня 2017 року — 1860 грн. Так, згідно закону мінімальні аліменти для дітей такого віку: 889 грн з 1 травня 2017 року і 930 грн з 1 грудня 2017 року.

Законом встановлено, що суд при визначенні розміру аліментів у кожному конкретному випадку враховує і наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; також при визначенні розміру аліментів враховуються доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи у тому випадку, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів.

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» встановлено у Сімейному кодексі України, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Раніше існувала норма, що аліменти, одержані на дитину, є власністю того з батьків, на ім’я кого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням. Крім того, законом встановлюється, що той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Стягнення аліментів на дитину в Україні у 2017 році

Вищезазначеним законом спрощено механізм винесення судового рішення про стягнення аліментів.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина і на чиєму утриманні вона знаходиться, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину — однієї чверті, на двох дітей — однієї третини, на трьох і більше дітей — половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. Нагадуємо, що видача судового наказу відбувається в порядку спрощеного судового провадження, без виклику сторін. Розмір аліментів, визначений судовим рішенням або встановлений за домовленістю між батьками дитини у твердій грошовій сумі, підлягає проведенню індексації відповідно до норм закону.

Також той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина і на чиєму утриманні вона знаходиться, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Також необхідно враховувати, що у ЦПК України, зокрема, визначається, що не допускається зупинення судового провадження у справі про стягнення аліментів з підстави наявності спору про батьківство (материнство), спору щодо визначення місця проживання дитини, судового спору про участь одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>