З 1 вересня розпочнуть роботу «Бюро правової допомоги»

бюро_правої_допомоги_byuro_pravovoi_dopomogi

В Конституції України зазначено, що кожна людина, незалежно від її майнового стану, має право на захист. Оскільки протягом  років незалежності наша держава не забезпечувала такого права українцям, які не могли сплатити за послуги адвокатам, виникали проблеми із захистом прав людини.

Уряд України спільно з Міністерством юстиції і партнерами розпочав великий соціальний проект, у межах якого в країні було відкрито з 1 липня 2015 року 100 центрів безоплатної правової допомоги, в яких працівники надають правову допомогу малозабезпеченим, інвалідам, учасникам АТО тощо. Такі центри забезпечують представництво інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах усім категоріям осіб, визначеним відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». А саме: малозабезпеченим, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (у тому числі й учасникам АТО), членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам та особам, щодо яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності або надання психіатричної допомоги у примусовому порядку та ін., відповідно до ст. 14 Закону.

Зважаючи на позитивний результат роботи центрів, було вирішено цей проект розширити – у процесі реорганізації Мінюст ліквідував районні управління юстиції і прийняв рішення додатково створити приблизно 400 бюро правової допомоги в кожному районі і місті України як відокремлені підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Головна місія бюро – посилення правової спроможності територіальних громад. Працівники бюро надаватимуть безоплатну правову допомогу (юридичні роз’яснення і консультації), забезпечуватимуть доступ до безоплатної вторинної допомоги (прийом звернень від громадян і надання адвоката за рахунок держави для соціально незахищених верств населення).
Бюро правової допомоги створені для надання для всіх громадян безкоштовної первинної правової допомоги, а також для доступу пільгової категорії громадян до вторинної правової допомоги, Тобто це доступ до адвоката, роботу якого оплачуватиме держава. І він зможе представляти громадян, які, відповідно до закону, мають право на безкоштовного адвоката в цивільних, адміністративних і кримінальних справах.

Головна мета бюро правової допомоги – покращення доступу громадян України, особливо вразливих груп, до правосуддя і зокрема, до безоплатної правової допомоги.
Бюро правової допомоги – абсолютно нова структура з новою концепцією. Тут людина отримує консультацію, захист адвоката (для пільгової категорії громадян) і роз’яснення того, які вона має права в цій країні.
Можливість повною мірою реалізувати право на захист дає шанси для збільшення довіри суспільства до правосуддя.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>