Одноразова грошова допомога від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО

odnorazova_groshova_dopomoga_poranenim_v_ato_odnorazova_groshova_dopomoga_poranenym_v_atoUkrjurist.com.ua сьогодні розповідає про порядок оформлення одноразової грошової допомоги від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО.
Порядок призначення та виплати такої допомоги встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12. 2013р. №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».
Підставами призначення та виплати грошової допомоги являється поранення (контузія, травма, каліцтво), що тягне за собою інвалідність:
I група інвалідності – 362 500 грн.
II група інвалідності – 290 000 грн.
III група інвалідності – 217 500 грн.;
Часткова втрата працездатності (без встановлення інвалідності) до 101 500 грн., залежно від відсотку втрати працездатності.
Необхідні документи для призначення та виплати одноразової грошової допомоги від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО:
1. Заява
2. Копія паспорта
3. Копія ідентифікаційного коду
4. Копія довідки про обставини травми (видається військовою частиною)
5. Копія довідки військово-лікарської комісії (видається в госпіталі)
6. Копія довідки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення відсотку втрати працездатності або групи інвалідності (видається комісіями МСЕК в районних поліклініках)
7. Номер власного банківського рахунку
Військовослужбовці, які звільнені зі служби, додатково подають витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини.

Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО:

Військовослужбовці подають документи у військову частину (комісовані особи подають документи до військкомату за місцем проживання) – завірений пакет документів передається в Комісію з призначення одноразової грошової допомоги при Міноборони – перевірені документи Департамент фінансів передає на розгляд Комісії з призначення одноразової грошової допомоги при Міноборони – Комісія передає Міністру Оборони рекомендацію щодо рішення про призначення одноразової грошової допомоги – Міністр Оборони приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги та перерахування коштів – визначена рішенням Міністра Оборони сума перераховується на рахунок військової частини, яка перераховує їх військовослужбовцю (визначена рішенням Міністра Оборони сума перераховується на особистий банківський рахунок комісованої особи).

Порядок проходження МСЕК

При завершенні стаціонарного лікування у закладі охорони здоров’я в обов’язковому порядку отримайте довідку військово-лікарської комісії, виписний епікриз, свідоцтво про хворобу.
У медичній роті військової частини візьміть направлення на МСЕК. В направленні повинен бути вказаний строк служби (наприклад, з 20.04.2015 – по теперішній час). Для звільнених з військової служби направлення на МСЕК видає районний військкомат.
У районній лікарні або місцевому воєнному госпіталі зверніться до профільного лікаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК.
МСЕК видає довідку про призначення групи інвалідності та визначає відсоток втрати працездатності. Довідка видається у трьох екземплярах: 1) для пенсійного фонду; 2) для особистого зберігання; 3) залишається в архівах МСЕК.
Для поранених, які перебувають на лікуванні та не можуть пересуватися: як тільки стан стабілізується, звертайтеся до завідувача відділення, в якому проходите лікування, з проханням скликати МСЕК. Документи на МСЕК подає медичний заклад. Для оформлення інвалідності у цьому випадку скликається «виїздна» МСЕК.

Варто знати

Для прискорення призначення одноразової грошової допомоги від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО, до вищевказаних документів додавайте заяву у вільній формі з проханням у зв’язку з необхідністю оплати лікування (операції або реабілітації) призначити позачергову невідкладну одноразову грошову допомогу у зв’язку з (опис поранення, де, коли і як отримане).
Перевіряйте, щоб всіх висновках військово-лікарської комісії було вказано: поранення, пов’язане із захистом Батьківщини (якщо є посвідчення учасника бойових дій), або – поранення, пов’язане з виконанням обов’язків військової служби (якщо немає посвідчення учасника бойових дій).
Формулювання «у зв’язку з проходженням військової служби» значно зменшує суму виплат.
Якщо за певних причин неможливо отримати довідку про обставини травми, звертайтеся до Центральної військово-лікарської комісії для встановлення зв’язку між пораненням та виконанням обов’язків військової служби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>