Як скасувати судовий наказ про стягнення заборгованості

yak_skasuvati_sudovij_nakaz_як_скасувати_судовий_наказUkrjurist.com.ua розповідає, як скасувати судовий наказ. Нерідко на адресу громадян засобами поштового зв’язку надходять судові накази про стягнення боргів за комунальні послуги, аліменти, кредити. Проте не всі боржники погоджуються з винесеним судовим наказом, оскільки специфіка винесення цієї форми судового рішення полягає у тому, що судовий наказ приймається лише на підставі письмових доказів, без допиту свідків та пояснень стягувача і боржника. Вирішення питання про те, який існує порядок оскарження таких судових рішень, є досить актуальним для громадян. За яких умов видається судовий наказ та який існує порядок і строки його скасування?
Згідно норм процесуального законодавства судові рішення, які можуть бути винесені без участі відповідача у судовому засіданні, мають дві форми: заочне рішення або судовий наказ.

Підстави винесення судового наказу

Судовий наказ – один із видів рішення суду про стягнення з відповідача грошових коштів. Законодавцем встановлено вичерпний перелік вимог, за якими може бути винесено судовий наказ:
про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;
про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення;
про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину;
про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів.
Всі вищезазначені вимоги повинні бути обґрунтовані і підтверджені письмовими документами.
Головною підставою для видачі судового наказу є безспірність вимог стягувача. Якщо з наданих документів вбачається спір про право між сторонами, судовий наказ не може бути виданий.

Як скасувати судовий наказ?

Після винесення судового наказу суд не пізніше наступного дня направляє боржнику копію винесеного судового наказу. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувана з копіями доданих до неї документів. Необхідно враховувати, що днем отримання наказу є дата, коли боржник отримав лист – конверт з судовим наказом. При цьому важливо пам’ятати, що у разі відмови боржника від отримання поштового відправлення, днем отримання ним судового наказу є день відмови, про що зроблена відмітка у поштовому повідомленні. Якщо боржник відсутній за вказаною адресою, днем отримання судового наказу вважається день здійснення відмітки про відсутність адресата.
Порядок скасування судового наказу передбачає, що скасувати судовий наказ можливо протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу. Це положення не стосується судового наказу про стягнення аліментів: у разі видачі судового наказу про стягнення аліментів у частці від заробітку, у разі незгоди у боржника є право звернутися з позовом про зменшення розміру аліментів.
Якщо протягом трьох днів після закінчення встановленого строку на подання заяви про скасування судового наказу від боржника до суду не надійшла така заява, судовий наказ набирає чинності. Судовий наказ, який набрав законної сили, стягувач пред’являє до виконання.
Якщо боржник звертається до суду з заявою про скасування судового наказу після закінчення встановленого законодавством строку на її подання, він також додає до заяви клопотання про поновлення строку на подання такої заяви з обов’язковим обґрунтуванням поважності причин пропуску строку.
Якщо виникла ситуація, при якій боржник фактично не отримував копії судового наказу, а судовий наказ вже набрав чинності, необхідно звернутися до суду і отримати копію судового наказу з відповідною відміткою про отримання. Через деякий час (але звертаємо увагу: не пізніше ніж через 10 днів з дня отримання копії наказу) – подати до суду заяву про скасування судового наказу та клопотання про поновлення строку, в якому необхідно зазначити дату фактичного отримання боржником копії судового наказу.
У заяві про скасування судового наказу необхідно, по-перше, обов’язково вказати фактичні обставини, які вказують на необґрунтованість вимог стягувача — повну або часткову, по-друге, надати докази, які підтверджують заперечення боржника проти вимог стягувача.
Заява про скасування судового наказу розглядається судом протягом десяти днів з дня постановления ухвали про прийняття такої заяви до розгляду у відкритому судовому засіданні. Суд має повідомити стягувача і боржника про час розгляду заяви. Проте якщо одна із сторін не з’являється до суду у вказаний час, справа розглядається за відсутності сторін.
У разі якщо суд залишив заяву божника про скасування судового наказу без задоволення, такий судовий наказ може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом п’яти днів з дня проголошення судом ухвали про залишення заяви про скасування судового наказу без задоволення. Якщо ухвалу про залишення заяви про скасування судового наказу без задоволення було постановлено без участі особи скаржника, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії такої ухвали.

Як скасувати судовий наказ про стягнення заборгованості: 2 комментария

 1. Нахожусь в декрете,одинокая мать получаю детские может ли исполнительная служба высчытувать долг по кредиту с детских денег

  1. Стаття 73 Закону України «Про виконавче провадження».

   Кошти, на які не може бути звернено стягнення

   1. Стягнення не може бути звернено на такі виплати:

   1) вихідну допомогу, що виплачується в разі звільнення працівника;

   2) компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;

   3) польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;

   4) матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;

   5) допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;

   6) одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;

   7) допомогу при усиновленні дитини;

   8) допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

   9) допомогу на дітей одиноким матерям;

   10) допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною-інвалідом, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;

   11) допомогу на лікування;

   12) допомогу на поховання;

   13) щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;

   14) дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>