Заява про забезпечення позову

На сайті Ukrjurist.com.ua — зразок заяви про забезпечення позову (накладення арешту на майно).

До Хмільницького міськрайонного суду
Вінницької області

Позивач: Петрова Марія Петрівна,
20.04.1943 р. народж.,
яка проживає за адресою: вул. Паркова, буд. 5
м. Хмільник Вінницької обл., 22000
т. 000 000 00 00

Відповідач: Петрова Ірина Іванівна,
13.03.1969 р. народж.
яка проживає за адресою: вул. Центральна, буд. 126 кв. 15
м. Хмільник Вінницької обл., 22000
Засоби зв’язку невідомі

Судовий збір – 275,60 грн.

Заява
Про забезпечення позову

10 травня 2016 р. помер мій син – Петров Петро Петрович. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/2 частини квартири, розташованої за адресою: м. Хмільник Вінницької області, вул. Центральна, буд. 126 кв. 15.
Заповіту мій син не залишив. Я є спадкоємцем першої черги після його смерті.
З відповідачкою по справі – Петровою Іриною Іванівною – мій син перебував у зареєстрованому шлюбі з 07 вересня 1989р. по 15 жовтня 2009р.
У період шлюбу – 13.04.2000р. — мій син з відповідачкою по справі придбали за спільні кошти квартиру, розташовану за адресою: м. Хмільник Вінницької області, вул. Центральна, буд. 126 кв. 15, що підтверджується Договором купівлі-продажу від 13.04.2000р.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності.
Я звернулася до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування за законом на 1/2 частину квартири, розташованої за адресою: м. Хмільник Вінницької області, вул. Центральна, буд. 126 кв. 15.
Але я маю обґрунтовані побоювання, що до винесення рішення по справі вищевказана квартира буде продана або відчужена у будь-який інший спосіб, оскільки відповідачка по справі вважає, що квартира є її власністю. Після смерті мого сина вже неодноразово приходили покупці оглядати квартиру, оскільки відповідачка виставила ї на продаж.
У даному випадку невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Статтею 152 ЦК України передбачено види забезпечення позову, серед яких законодавець визначає накладення арешту на майно, що належить відповідачеві і знаходиться у нього або в інших осіб.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 151-153 ЦК України, -

Прошу:

1. Накласти арешт на квартиру, розташовану за адресою: м. Хмільник Вінницької області, вул. Центральна, буд. 126 кв. 15, що належить на праві власності Петровій Ірині Іванівні.

Додатки:

1. Копія паспорту позивача
2. Копія договору купівлі-продажу
3. Довідка МБТІ
4. Квитанція про сплату судового збору
5. Копія заяви з додатками для відповідача

„____” __________ 2016р.                            ____________ Петрова М. П.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>